Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevírání osady 2013

17. 3. 2013

Konečně, je to tu znovu, dočkali jsme se. Již delší dobu jsme plánovali, že se tento víkend sejdeme a zahájíme naší již pátou trampskou sezonu, nicméně kvůli velkým mrazům a různým vnějším vlivům jsme ve čtvrtek definitivně letošní start odložili. Jenže nebyl by to Hubert, aby něco nevymyslel. Proto se nakonec přeci jen v páteční podvečer scházíme ve složení Hubert, Hugo, Cassidy a Mexičan na našem tradičním stanovišti u Huga. Po kontrole proviantu odjíždíme směr opičí hory, kde necháváme své vozy a dále pokračujeme po svých až na naší osadu. Přicházíme (posilněný flašou Morgena, kterou jsme po cestě ztrestali), už skoro za tmy. Ihned rozděláváme ve srubu oheň, jelikož na teploměru ukazujou strašlivých -4. Promrzlý krb né a né hořet, ptoto bere vše do svých rukou Hubert a suchým smrkovým dřevem konečně trochu ohřívá zmrzlá těla osadníků. Teplota ve srubu stoupne na +4, stále je všem ale zima. Proto otevíráme litrovku krásnobřezenského rumu a ten nás krásně zahřívá. Hubert začíná s krátkým uvítacím proslovem, poté zahajuje diskusi. Dohadujeme termín oslavy Hugovo narozenin, termín 5.výročního ohně a hlavně se všichni shodujeme, co je letos potřeba udělat. No snad nám to nadšení vydrží.

2013-03-16-09.40.12.jpg

Pořád nemůžeme rozmrznout, proto se rozhodneme navštívit osadu Jezírko, která je od nás co by kamenem dohodil. A tak bereme nějaký proviant a vydáváme se na cestu k Náčelníkovi, a těšíme se na vyhřátý srub. Jé, nádhera, schazujeme přebytečné svršky, to je úleva, když je teploučko. U Náčelníka vydržíme na pokec do pozdních nočních hodin, asi v půl 2 odcházíme na náš zmrzlý srub. Po strastiplné cestě, která byla velmi nerovná(akorát nevim z čeho, že by z alkoholu?), konečně zaleháme do spacáků.

2013-03-16-09.40.50.jpg

Probuzení do sobotního rána je zajímavé, venku teplota -11, ve srubu kolem +10. Tradiční ranní hlášky, jako že kdo první vstane, dělá kafe a čaj, nakonec to odnese Mexičan. Poté přepadne Huga hlad a tak vyzívá osadníky, aby vyndali své zásoby. Uvaří nám prej něco k snídani. Špek, klobásy, uzený, špekáčky na cibulce, zalité pivem a celou skleničkou magi. No když je hlad, tak je hlad, nedá se nic dělat, všichni si pochutnávají na, ani nevim, jak to nazvat.. Nakládáme krb a vydáváme se dopít zásoby, které zůstali na Jezírku. V odpoledních hodinách se s námi kvůli pracovním a fotbalovým povinnostem loučí náš šerif Hubert. Tak zas na další akci                                                 Ahojjjjj