Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracovní nasazení 4 osadníků sklidilo úspěch

17. 7. 2012

 Předposlední víkend před našim výročákem jsme naplánovali mnoho nedodělků, které jsme chtěli vyřešit. Pozvali jsme všechny osadníky(8), jenže jsme se sešli jen 4 !!! Hubert, Hugo, Mexičan a Ohnivák. Sraz byl jako již vždy v pátek ve 12:00 u Huga, kde se naložil proviant a jelo se nahoru. Jelikož jsme měli dost materiálu a všichni bychom se na káru k Pavlovi nevešli, vydal se Hubert s Hugem pěšky. Počasí bylo všelijaké, nicméně jsme si řekli, že makáme za každého počasí. Po vybalení věcí následoval rituálek v podobě cigárka a pivečka u zapalování ohně. Poté jsme se již vrhli na naší kadibudku, kterou jsme komplet zbourali a chtěli jsme postavil zbrusu novou, práce nám šla pomalu(to i z důsledků jedné ruky Huberta a Huga), proto jsme s přicházejícím stmíváním rozhodli, že budeme pokračovat v sobotu od ranních hodin. Práce tedy skončila v 21:30, poté jsme zasedli na naše tlachoviště a začali popíjet, navštívil nás náčelník od Jezírka, takže zábava pokračovala až do 02:00 hodin. Poté jsme všichni znavení ulehli a při Hugovo počítání oveček všichni usnuli. 

Vstávalo se v 8:00, ohnivák uvařil kávičku s vánočkou, kolem 09:00 se opět rozjeli práce, úspěšně se dokončila stavba kadibudky. S úderem 12:00 dal šerif pokyn k malému obídku, bavorské klobásky nám moc chutnali. Po obědě jsme se již rozdělili na 2 party, Mexičan s Ohnivákem dostali za úkol opravit lavičky na potlachovišti, opravit stožár na vlajky hostí a upravit celé potlachoviště tak, aby již bylo připraveno na naši slavnost. Hubert s Hugem se postili do opravy baru na tlachovišti a úpravu terénu kolem malého ohně. Tyto práce nám zabrali mnoho času, u ohně jsme se sešli kolem 17:00, tudíž šerif rozhodl, že plánovaná výstavba chodníku se přesune a přednost dostane sekání a nošení dřeva na malé tlachoviště. Hugo se ujal vaření výtečného gulášku a zbytek osadníků do večerních hodin připravilo dřevo. Po ukončení prací kolem 20:00 !!! jsme se  rozhodli, že navštívíme náčelníka a oplatíme mu včerejší návštěvu. Vydali jsme se tudíž všichni na Jezírko, kde jsme u ohně trochu popíjeli(jen pivo!!!). Znavená těla nás všech nám napovídala, abychom co nejrychleji zalehli, kolem 23:00 jsme již všichni leželi na svých místech v našem srubu. 

Nedělní ráno opět klasika, kávička-klobásky-buřtíky-cigárko. Jelikož se obloha nad námi vyjasnila, rozhodli jsme, že půjdeme dom až navečer a ještě něco uděláme. Oprava verandy, štítání dřeva, zamykání srubu, to byly jen drobné práce, které jsme chtěli udělat. Kolem 14:30 se po počlivém úklidu vydáváme znavení domů a domlouváme, co je zapotřebí ještě na následující víkend. Taktéž věříme, že se sejdeme již v hojnějším počtu, protože je zapotřebí zajet s Pavlem na dřevo na výroční oheň a dokončit výrobu medailí a některých pomůcek pro naše plánované hry. 

Takže osadníci, koukejte nám přijít pomoct, a v pátek na osadě AHOJJJJJJJJJJJJ....