Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie osady

Historie naší osady se začala psát v létě roku 2008, to když slavil Hubert své 35.narozeniny s přáteli na Jezírku. Tam se zrodila myšlenka, že bychom mohli založit T.O., náš kamarád Pavel nám nabídnul, že můžeme užívat pozemek a srub, kde v roce 1970 byla založena osada T.O. Naděje, která fungovala pěkných pár let. Bohužel po úmrtí jednoho ze zakládajících členů se osada rozpadla  a tento krásný kus země chátral. Proto bylo dohodnuto, že tuto nabídku využijeme a pokusíme se o obnovu srubu a okolí. Týden nato se začlo s přípravami, práce s úklidem byly nekonečné. Dne 24.8.2008 jsme udělali první společné zapálení ohně, kde jsme dohodli, jak budeme fungovat, určili si své funkce v osadě a vymysleli název naší trampské osady. Sešli jsme se v počtu  7 osadníků, určili jsme si svého šerifa(Hubert), následně jsme pojmenovali členy přezdívkami(Hubert,Cassidy,Ohnivák,Velkej Vont,Mizernej Lovec,Holubička a Jessica). Hubert byl zvolen šerifem osady, přednesl své desatero a mohlo se začít.

Týden nato jsme přijali do naší zakládající osady Mexičana, kdy mu byl Hubertem určen úkol, který splnil(v jednu ráno šel Hubertovi pro láhev ohnivé vody na benzinu v Dobkovicích, která se od naší osady nachází cca:2 km). Pokračovali další práce na zvelebování naší osady a srubu.

V listopadu, to když slavil své kristovky Cassidy, jsme udělali naší první velkou akci, pozvali jsme naše kamarády z Liberce a okolí, kteří fungují již 12 rok jako T.O. Islandští psi na osadě Island v Návarově nedaleko Turnova. Sešli jsme se v hojném počtu, víkend se zdařil, zahráli jsme pár fláků na kytary, bendža, housle a bubny. Po této akci se od nás odmlčel náš šerif Hubert na celé dva roky z vážných osobních důvodů a odešla od nás Jessica, která se odstěhovala do dalekých končin. Osadu přebral zástupce Cassidy a dle slov osadníků panovala na osadě demokracie.

Jaro 2011: Vrátil se zákon, šerif Hubert. Ihned se začli předělávat věci kolem osady, jelikož jsme dohodli, že uspořádáme velký 3.výroční oheň. Hubert s Mizerným lovcem vybrali místo, kde se založilo naše krásné velké potlachoviště, předělalo se malé tlachoviště, místní kadibudka a částečně byl upraven náš srub. Pozvali jsme kamarády s T.O.Islandský psi, T.O. Decul, T.O. Čtyřlístek a naše kamarády z nedaleké trampské osady Jezírko, velkolepá párty mohla začít.